CF359A (828A) Drum kit, 30K pages
- Brand: HP
- Category:
- SKU: CF359A
- EAN: 0887111323965 0193808917660 50 ...8917660 5054629382288 8871113239654 0193808917677 0193808917646 0193808917653 4054779037404 0871113239652 4250631239119 4056572344130 5054484682714 4053162888821 4250631239133more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
Represent your business ideas with top-quality color prints, and make your work stand out from the rest.
Description
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus NFC, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z, HP Color LaserJet Enterprise M 850 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus, HP Color LaserJet Enterprise M 855 dn, HP Color LaserJet Enterprise M 855 xh, HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP 828 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880 HP LaserJet Enterprise M855, M880 HP LaserJet Flow M880 HP LaserJet M775, M880 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | Japan |
| Overall recycled content | 15% |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Pallet weight (imperial) | 302.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.7 x 37.8 x 44.3" |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 23.7" (603 mm) |
| Depth | 6.61" (168 mm) |
| Height | 12.9" (327 mm) |
| Package depth | 6.61" (168 mm) |
| Package weight | 8.6 lbs (3.9 kg) |
| Weight | 6.28 lbs (2.85 kg) |
| Package width | 23.7" (603 mm) |
| Package height | 12.9" (327 mm) |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| Print quality | |
| Printing colours | Cyan |
| Packaging data | |
| Package depth | 6.61" (168 mm) |
| Package weight | 8.6 lbs (3.9 kg) |
| Package width | 23.7" (603 mm) |
| Package height | 12.9" (327 mm) |
| Technical details | |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Pallet weight (imperial) | 302.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.7 x 37.8 x 44.3" |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Compatibility | HP 828 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880 HP LaserJet Enterprise M855, M880 HP LaserJet Flow M880 HP LaserJet M775, M880 |
| Overall recycled content | 15% |
| Box contents | Image drum; Recycling guide |
| Maximum number of stacking cartons | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111323965 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111323965 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Overall recycled content | 15% |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 302.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.7 x 37.8 x 44.3" |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 251.5 lbs (114.1 kg) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 251.5 lbs (114.1 kg) |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 31.5 x 44.5" (1200 x 800 x 1130 mm) |
| Pallet weight (imperial) | 302.4 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 45.7 x 37.8 x 44.3" |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Maximum number of stacking cartons | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |