HP 125 Wired Keyboard
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 266C9AA#ABA
- EAN: 0195161008047 5715328276765 01 ...8276765 0195161008245 0195161410123 5715063031803 0195161008115 0195161008184 0195161008238 5704174531166 0195161045776 5715063017371 0195161008283 0197192904855 0195161008191 0195161008030 5715063017425 0195161008009 5715063214947 0195161008221 0195161008344 0195161008337 0195161008290 5715063017401 0195161410062 0195161410116 0195161045769 0195161008054 0195161410055 0195161008313 0195161008153 0195161008078 0195161008160 0195161410048 5715063078495 0195161008061 0195161008320 0195161008214 0195161008269 5715063352878 0195161008023 0195908054610 5715063002247 0195161007996 0195161008276 0195161008146 0195161410093 5715063019856 5715063178270 0195161008108 0195161410130 5715063536339 0195161008016 5715063597965 5715063079218 0195161008085 0195161410109 0195161008177 5715063002254 0195161008207 0195161008139 0195161045752 5715063017418 0195161045783 5715063753064 0195161008252 0195161008306more
Offer details
Reasons To Buy
Plug and Play Connectivity
Connecting some peripheral devices can be a complex and time consuming task. Who needs that? With easy plug and play USB connectivity, you can get your keyboard connected quickly so you can get on with your work day.
Responsibly Made
You should feel good about the products you buy and use. Rest assured, this keyboard is responsibly made with over 50% of the plastics comprised of recycled materials[1].
Designed for Comfort
The three zone, full size HP 125 Wired Keyboard includes 0-6 degree adjustable feet so you'll be able to type comfortably. Plus, an LED indicator for the Caps, Number and Function lock easily reminds you when these features are active.
Description
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Country of origin | China |
| Keyboard form factor | Full-size |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Sustainable technologies and materials | 50% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195161008030. 195161008047. 195161008054 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (AB9) 195161008030; (ABA) 195161008047; (ABC) 195161008054 |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | 50% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195161008030. 195161008047. 195161008054 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (AB9) 195161008030; (ABA) 195161008047; (ABC) 195161008054 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Keyboard weight | 2.82 oz (80 g) |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 17.2 x 5.43 x 0.807" (436 x 138 x 20.5 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 17.8" (453 mm) |
| Package height | 1.06" (27 mm) |
| Package depth | 6.61" (168 mm) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB-A port. |
| Width | 17.2" (436 mm) |
| Height | 0.807" (20.5 mm) |
| Depth | 5.43" (138 mm) |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |