HP 16GB DDR5 (1x16GB) 4800 SODIMM NECC Memory
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 4M9Y5AA
- EAN: 0196068961268 5715063163290
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Memory | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 6.81" (173 mm) |
| Package depth | 9.13" (232 mm) |
| Package height | 2.24" (57 mm) |
| Width | 2.74" (69.6 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 0.0472" (1.2 mm) |
| Weight | 0.317 oz (9 g) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 6.81" (173 mm) |
| Package depth | 9.13" (232 mm) |
| Package height | 2.24" (57 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Other features | |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| UNSPSC-code | 32101602 |