HP 16GB DDR5 (1x16GB) 4800 UDIMM NECC Memory
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 4M9Y0AA
- EAN: 0196068961169
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| Memory | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 6.26" (159 mm) |
| Package depth | 9.25" (235 mm) |
| Package height | 1" (25.4 mm) |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Depth | 1.23" (31.2 mm) |
| Height | 0.105" (2.67 mm) |
| Weight | 0.438 oz (12.4 g) |
| Package weight | 3.2 oz (90.7 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 6.26" (159 mm) |
| Package depth | 9.25" (235 mm) |
| Package height | 1" (25.4 mm) |
| Package weight | 3.2 oz (90.7 g) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |