| Performance |
|---|
| Printing colours | Cyan, Photo black, Matte black, Magenta, Yellow, Gray |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet T1700 Printer series |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 1.1" (28 mm) |
| Depth | 5.63" (143 mm) |
| Height | 5.2" (132 mm) |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Package width | 1.1" (28 mm) |
| Package depth | 5.63" (143 mm) |
| Package height | 5.2" (132 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 1.1" (28 mm) |
| Package depth | 5.63" (143 mm) |
| Package height | 5.2" (132 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Technical details |
|---|
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Printing colours | Cyan, Photo black, Matte black, Magenta, Yellow, Gray |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 44103110 |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 563.68 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 51.9" (1016 x 1219 x 1318 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 47.99 x 51.89" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Box contents | Printhead |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.9 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Operational conditions |
|---|
| Storage temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Logistics data |
|---|
| Pallet gross weight | 563.7 lbs (255.7 kg) |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 563.68 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 51.9" (1016 x 1219 x 1318 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 47.99 x 51.89" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 6.5 lbs (2.95 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features |
|---|
| Pallet gross weight | 563.7 lbs (255.7 kg) |
| UNSPSC-code | 44103110 |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 563.68 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 51.9" (1016 x 1219 x 1318 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 47.99 x 51.89" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |