HP 776 1-liter Gray Ink Cartridge
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 1XB05A
- EAN: 0194721409188
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Gray |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet Z9+ Pro Printer |
| Weight & dimensions | |
| Width | 9.57" (243 mm) |
| Depth | 2.52" (64 mm) |
| Height | 4.92" (125 mm) |
| Weight | 2.58 lbs (1.17 kg) |
| Package width | 9.57" (243 mm) |
| Package depth | 2.52" (64 mm) |
| Package height | 4.92" (125 mm) |
| Package weight | 2.73 lbs (1.24 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 9.57" (243 mm) |
| Package depth | 2.52" (64 mm) |
| Package height | 4.92" (125 mm) |
| Package weight | 2.73 lbs (1.24 kg) |
| Technical details | |
| Weight | 2.58 lbs (1.17 kg) |
| Printing colours | Gray |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 2.73 lbs (1.24 kg) |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 48 x 40 x 56.9" (1219 x 1016 x 1446.5 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 56.9" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Pallet net width | 57" (144.7 cm) |
| Pallet net weight | 1465.6 lbs (664.8 kg) |
| Pallet net height | 48" (121.9 cm) |
| Pallet net length | 40" (101.6 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.1 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 1465.6 lbs (664.8 kg) |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 48 x 40 x 56.9" (1219 x 1016 x 1446.5 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 56.9" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 1465.6 lbs (664.8 kg) |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 48 x 40 x 56.9" (1219 x 1016 x 1446.5 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 56.9" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |