HP Desktop Mini LockBox V2
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 3EJ57AA
- EAN: 0192018598492 5706998288035
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Defend your investment
Take your PC security to the max with a durable metal enclosure that’s specifically engineered to protect your HP Desktop Mini PC.[1]
Deploy almost anywhere
Place your PC, power brick, and cable connections inside the enclosure and use the VESA pattern to mount to a flat surface, like a wall or a desk.[2]
Tamper resistant for your environment
Help deter pulling, tugging or disconnecting cables from the outside with integrated cable routing and clips. Simply remove the protection plate when you need access to front ports and the power button.
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 19.5" (495 mm) |
| Package weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Package height | 13.8" (350 mm) |
| Package depth | 15.6" (395 mm) |
| Width | 10.6" (268 mm) |
| Depth | 10.7" (272 mm) |
| Height | 2.25" (57.2 mm) |
| Weight | 5.16 lbs (2.34 kg) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43201611 |