HP DisplayPort To VGA Adapter
- Brand: HP
- Category:
- SKU: AS615AA
- EAN: 0884420906193 5052178019051 50 ...8019051 5054484298083 0163120270729 0999994449110 4948382664105 5054629214039 5052916421825 4053162036703 0172302812732 0168141628702 0763615803120 5704327672289 7103123952768 0617407430554 5052461479821 0151903012451 5054533298088 0803982751133 8844209061934 0112840332231 7427446499435 0478584187217 6213759738344 0787963629768 7427449737787 4054842863756 0100177330549 0813353912988 0521227138777more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| HP segment | Business |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | Packaging is recyclable |
| Sustainability compliance | Yes |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compatible products | The HP DisplayPort to VGA Adapter supports Business Desktop PCs or any graphics card that has a DisplayPort output. DisplayPort outputs are sometimes notated by the DP++ icon. It supports all HP monitors that feature VGA interface. NOTE: Using the HP DisplayPort to VGA Adapter may require an update to the graphics driver installed on your system. To install the most up-to-date graphics driver go to: www.hp.com. |
| Sustainable technologies and materials | Packaging is recyclable |
| Sustainability compliance | Yes |
| Box contents | HP DisplayPort to VGA Adapter; documentation |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Height | 7.87" (200 mm) |
| Compatible products | The HP DisplayPort to VGA Adapter supports Business Desktop PCs or any graphics card that has a DisplayPort output. DisplayPort outputs are sometimes notated by the DP++ icon. It supports all HP monitors that feature VGA interface. NOTE: Using the HP DisplayPort to VGA Adapter may require an update to the graphics driver installed on your system. To install the most up-to-date graphics driver go to: www.hp.com. |
| Weight & dimensions | |
| Height | 7.87" (200 mm) |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 1120 pc(s) |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |