HP Poly CS510 XD Extra Density Headset TAA
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 7E2J8AA
- EAN: 0197192156254 0017229138490
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Country of origin | Mexico |
| DECT connectable | Yes |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Volume control | Digital |
| Colour name | Black |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Wireless range | 4212.6" (107 m) |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 6800 Hz |
| Number of drivers | 1 |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Battery | |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.54 oz (72 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 4.53" (115 mm) |
| Package depth | 5.51" (140 mm) |
| Package weight | 19 oz (540 g) |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Box contents | Wireless headset; Office base; AC power adapter; Telephone interface cable (TIC) |
| Charging stand | Yes |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 461 lbs (209.1 kg) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Wireless headset; Office base; AC power adapter; Telephone interface cable (TIC) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| Pallet weight (imperial) | 461 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 65.35" |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 40 x 48 x 65.4" (1016 x 1219 x 1660 mm) |
| Other features | |
| DECT connectable | Yes |
| Compatibility | Compatible with desk phones via RJ-11 cable or DECT™ |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS |
| Colour name | Black |
| UNSPSC-code | 43191638 |