HPE 100Gb QSFP28 Bidirectional Transceiver
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 845972-B21
- EAN: 0190017017938 4514953988385
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable type | LC |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Wavelengths supported | 850 nm |
| Maximum transfer distance | 5905.5" (150 m) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Technical details | |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable type | LC |
| Weight (imperial) | 0.181 lbs |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 lbs |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |