HPE 146GB, 10K rpm, Hot Plug, SAS, 2.5'' internal hard drive 10000 RPM 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 431958-B21
- EAN: 0102645874500 0102645903279 01 ...5903279 0102645794778 0102646230411 4948382473097 7330381939884 5711045849510 8827806378940 0882780637894more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 3 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 146 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 3 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 146 GB |
| Average seek time | 4 ms |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 25.6 oz (725 g) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |