Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | No |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 8 |
| Interface | Ethernet |
| Host interface | RJ-45 |
| Connectivity technology | Wired |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 1.10 lbs |
| Design | |
| Internal | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10.5" (266.7 mm) |
| Depth | 12.7" (323.8 mm) |
| Height | 2.5" (63.5 mm) |
| Weight | 17.3 oz (490 g) |
| Other features | |
| Size (imperial) | 2.5" |
| Weight (imperial) | 1.10 lbs |