HPE 450GB 12G SAS 15K rpm SFF (2.5-inch) SC Enterprise 3yr Warranty Hard Drive internal hard drive 15000 RPM 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 759210-B21
- EAN: 0792745515412 4056572471775 45 ...2471775 4514953699885 5057454831532 0849064096235 4053162520257 7106228282914 0888182552100 8881825521008 7106222994424 5054629500040more
Offer details
Related Products
Description
Performance and Reliability for Multiple Application Environments
High reliability for Mission Critical applications.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Full stroke seek time | 5.9 ms |
| Track to track seek time | 0.15 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 5.9 ms |
| Track to track seek time | 0.15 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Average seek time | 2.9 ms |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.98" (75.7 mm) |
| Weight | 15.9 oz (450 g) |
| Height | 0.614" (15.6 mm) |
| Depth | 4.67" (118.7 mm) |
| Other features | |
| Interface | SAS |