HPE 720479-B21 power supply unit 800 W Flex ATX Gray
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: 720479-B21
- EAN: 0887758175859 7427448664688 57 ...8664688 5712505513798 8877581758598 0792745486125 4053162515628 0792745486095 7427453463467 4054843779674 0809395423926 4514953601024 7427447640676more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Design | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Product colour | Gray |
| Illumination | No |
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 800 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Efficiency | 94% |
| Performance | |
| Power supply unit (PSU) form factor | Flex ATX |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Purpose | Server |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.68" (68 mm) |
| Depth | 1.59" (40.4 mm) |
| Height | 8.87" (225.3 mm) |
| Weight | 32.1 oz (910 g) |
| Certificates | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Power supply type | Flex Slot |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |