Jabra 14101-31 headphone/headset accessory Case
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14101-31
- EAN: 0706487013389 5706991015164
Offer details
Related Products
Description
Jabra pouch that fits most headsets. Use it to carry and protect your headset. One pack contains 10 pouches.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Case |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Neoprene |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Biz 2400 II |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Country of origin | China |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.47 oz (70 g) |
| Package width | 7.87" (200 mm) |
| Package depth | 0.787" (20 mm) |
| Package height | 7.09" (180 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85299040 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 15.7" (399 mm) |
| Master (outer) case length | 6.57" (167 mm) |
| Master (outer) case height | 23.4" (595 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 11 lbs (5 kg) |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85299040 |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |