Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Alcatel |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Alcatel IP Touch 4028/4038/4068/4029/4039, Jabra PRO 94XX / GO 6470 |
| Country of origin | China |
| Electronic hook switch (EHS) | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Package width | 4.72" (120 mm) |
| Package depth | 0.787" (20 mm) |
| Package height | 9.45" (240 mm) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.4" (290 mm) |
| Master (outer) case length | 15.7" (400 mm) |
| Master (outer) case height | 24" (610 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 32 lbs (14.5 kg) |
| Products per master (outer) case | 120 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |