Offer details
Related Products
Description
The Jabra LINK™ 14201-41 enables remote Electronic Hook Switch Control (EHS) with Jabra wireless headsets and the Cisco Unified IP deskphone 8941 and 8945.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | EHS adapter |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra PRO 9400, 920, 925 Cisco Unified IP 8941, 8945 |
| Country of origin | China |
| Electronic hook switch (EHS) | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package width | 6.3" (160 mm) |
| Package depth | 9.06" (230 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 6.57" (167 mm) |
| Master (outer) case length | 23.4" (595 mm) |
| Master (outer) case height | 15.7" (399 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 11.1 lbs (5.03 kg) |
| Products per master (outer) case | 96 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |