Jabra 14207-40 headphone/headset accessory Charging stand
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14207-40
- EAN: 0706487017837 5706991020328
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Charging stand |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra Evolve 75 |
| Country of origin | China |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 13.8 oz (390 g) |
| Package width | 5.63" (143 mm) |
| Package depth | 4.31" (109.5 mm) |
| Package height | 3.86" (98 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 12.2" (310 mm) |
| Master (outer) case length | 14" (355 mm) |
| Master (outer) case height | 9.06" (230 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 11.7 lbs (5.31 kg) |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |