Jabra 230-09 headphone/headset accessory Cable
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 230-09
- EAN: 0706487015437 5706991017441
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Built to withstand even the toughest work environments
To ensure long service life, Jabra Link 230 is made of durable high-quality materials built to withstand even the toughest work environments.
Description
With the plug-and-play USB adapter, you can use your Jabra deskphone headset together with your softphone.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Link 230 |
| Country of origin | China |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package width | 6.3" (160 mm) |
| Package depth | 0.591" (15 mm) |
| Package height | 9.06" (230 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 23.4" (595 mm) |
| Master (outer) case length | 6.57" (167 mm) |
| Master (outer) case height | 15.7" (399 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 8.97 lbs (4.07 kg) |
| Products per master (outer) case | 96 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |