Kensington ClickSafe® Combination Laptop Lock
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K64697US
- EAN: 0808111663110 0763615904636 08 ...5904636 0809385175125 0803982813169 0806291857725 0163120292905 0163121168582 0151903057117 0085896646976 0777785513888 0102930848513 7123290453349 0778889518922 0986226111433 0132017936192 0809185325942 0168141538643 0172302752069 0382660148965 0858966469764 6213759749555more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
AC K64697US ClickSafe Combination Laptop Lock Retail |
210640 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Cable type | Standard |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Cable diameter | 0.197" (5 mm) |
| Cable lock security features | ClickSafe |
| Number of secured items | 1 |
| Cable construction | 7x7 |
| Features | |
| Cable type | Standard |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Cable diameter | 0.197" (5 mm) |
| Material | Metal |
| Product colour | Black |
| Cable lock security features | ClickSafe |
| Security slot anchor type | Standard |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 0.866 x 1.85 x 0.551" (22 x 47 x 14 mm) |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Cable diameter | 0.197" (5 mm) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Metal |