Kensington Universal 3-in-1 Combination Laptop Lock
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K62317WW
- EAN: 0085896623175
Offer details
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 6.14" (156 mm) |
| Package height | 8.82" (224 mm) |
| Package depth | 1.22" (31 mm) |
| Package type | Polybag |
| Country of origin | China |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Cable diameter | 0.197" (5 mm) |
| Cable lock security features | Combination/Key Code Registration |
| Best uses | Laptop |
| Features | |
| Country of origin | China |
| Easy to use | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Coating | Plastic |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Cable diameter | 0.197" (5 mm) |
| Material | Carbon steel |
| Product colour | Black, Silver |
| Cable lock security features | Combination/Key Code Registration |
| Best uses | Laptop |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Number of combinations | 10000 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Weight | 7.13 oz (202 g) |
| Cable diameter | 0.197" (5 mm) |
| Package width | 6.14" (156 mm) |
| Package height | 8.82" (224 mm) |
| Package depth | 1.22" (31 mm) |
| Package weight | 8.82 oz (250 g) |
| Colour | |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging data | |
| Package width | 6.14" (156 mm) |
| Package height | 8.82" (224 mm) |
| Package depth | 1.22" (31 mm) |
| Package type | Polybag |
| Package weight | 8.82 oz (250 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | |
| Material | Carbon steel |
| Packaging content | |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |