Lenovo 110 Analog Headphones Wired In-ear Calls/Music Gray
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: GXD1J77354
- EAN: 0195892059851
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headphones |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Gray |
| Certification | CB cTUVus TUV Mark CE EMC |
| Cable length | 47.2" (1.2 m) |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Bluetooth | No |
| Headphones | |
| Maximum input power | 5 mW |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 100 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 110 dB |
| Driver unit | 0.354" (9 mm) |
| Microphone | |
| Microphone type | Built-in |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 85% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.423 oz (12 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 4.8" (122 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 0.984" (25 mm) |
| Package depth | 2.2" (56 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Packaging content | |
| AC adapter included | No |
| Charging stand | No |
| Power | |
| USB Type-C charging port | No |