Lenovo 4X91U92143 USB cable USB4 Gen 2x2 59.1" (1.5 m) USB C 20 Gbit/s Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X91U92143
- EAN: 0195892141655
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB4 Gen 2x2 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 59.1" (1.5 m) |
| Product colour | Black |
| Certification | RoHS |
| Power consumption | 240 W |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum data transfer rate | 20 Gbit/s |
| Cable diameter | 0.217" (5.5 mm) |
| Weight | 3.17 oz (90 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 0.217" (5.5 mm) |
| Cable length | 59.1" (1.5 m) |
| Weight | 3.17 oz (90 g) |
| Package width | 7.87" (200 mm) |
| Package depth | 8.86" (225 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Package weight | 3.35 oz (95 g) |
| Package type | Bag |
| Packaging data | |
| Package width | 7.87" (200 mm) |
| Package depth | 8.86" (225 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Package weight | 3.35 oz (95 g) |
| Package type | Bag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB4 Gen 2x2 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | RoHS |
| Other features | |
| Package type | Bag |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |