Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Light transmission | 85% |
| Display filter features | Privacy |
| Maximum screen size | 16" |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Suitable for | Laptop |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Maximum screen size | 16" |
| Suitable for | Laptop |
| Features | |
| Light transmission | 85% |
| Display filter features | Privacy |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Compatibility | P16/T16 Gen1 |
| Limits viewing angle | 30° |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 16" |
| Compatibility | P16/T16 Gen1 |
| Weight & dimensions | |
| Package height | 0.118" (3 mm) |
| Package depth | 9.84" (250 mm) |
| Package width | 15.2" (385 mm) |
| Package weight | 6.23 oz (176.5 g) |
| Packaging data | |
| Package height | 0.118" (3 mm) |
| Package depth | 9.84" (250 mm) |
| Package width | 15.2" (385 mm) |
| Package weight | 6.23 oz (176.5 g) |
| Display | |
| Compatibility | P16/T16 Gen1 |