Matrox ConvertIP SDM / CIP-SDM2
- Brand: Matrox
- Category:
- SKU: CIP-SDM2
- EAN: 0790750262833
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Other features | |
|---|---|
| Converter type | Active video converter |
| Certification | EMC/EMI device class: • Class A EMC/EMI compliance: • CE (EU) • FCC (USA) • ICES-003 (Canada) • KC (Korea) • RCM (Aus/NZ) Environmental compliance: • China RoHS • EU RoHS • REACH |
| Features | |
| Converter type | Active video converter |
| Certification | EMC/EMI device class: • Class A EMC/EMI compliance: • CE (EU) • FCC (USA) • ICES-003 (Canada) • KC (Korea) • RCM (Aus/NZ) Environmental compliance: • China RoHS • EU RoHS • REACH |
| Internal | Yes |
| Technical details | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 7.72" (196 mm) |
| Depth | 4.92" (125 mm) |
| Weight | 8.36 oz (237 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.8" (300 mm) |
| Package depth | 8.66" (220 mm) |
| Package height | 3.15" (80 mm) |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |