RAM Mounts RAM-101U-246 mounting kit
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-101U-246
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, RAM MOUNTS, WITH VESA PLATE 75 AND 100 MM |
RAM-101U-246 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Maximum weight capacity | 3.97 lbs (1.8 kg) |
| Material | Aluminum |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 1.5" (3.81 cm) |
| Other features | |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 24.3 oz (689.4 g) |
| Height | 7.13" (181.2 mm) |