RAM Mounts RAM-101U-B-2461 mounting kit Black Aluminum
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-101U-B-2461
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, WITH VESA PLATE 75 MM SHORT |
RAM-101U-B-2461 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Mounting hole pattern (W x D) | 2 x 2" (50.8 x 50.8 mm) |
| Maximum weight capacity | 9.92 lbs (4.5 kg) |
| Material | Aluminum |
| Product colour | Black |
| Ball diameter | 1.5" (3.81 cm) |
| Other features | |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 17.4 oz (494 g) |
| Height | 5.22" (132.7 mm) |