RAM Mounts RAM-234-6 holder Passive holder Mobile computer, Tablet/UMPC Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-234-6
- EAN: 7934429209818
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, RAM UNIVERSAL LAPTOP MOUNT TOUGH TRAY II |
RAM-234-6 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | X-Grip |
| Mobile device type | Mobile computer, Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 11.1" (282 mm) |
| Depth | 5.98" (152 mm) |
| Height | 1" (25.4 mm) |
| Weight | 18.6 oz (526.2 g) |
| Arm length | 2.75" (6.98 cm) |