RAM Mounts RAM-GDS-DOCK-4G1PU mobile device charger Indoor Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCK-4G1PU
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, UNPKD RAM DESK POWERED GDS 4 GANG DOCK |
RAM-GDS-DOCK-4G1PU |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone,Tablet |
| Power source type | AC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output current | 2000 mA |
| Input voltage | 110 - 220 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.3" (109.2 mm) |
| Depth | 7.8" (198.1 mm) |
| Height | 4" (101.6 mm) |
| Weight | 3.48 lbs (1.58 kg) |
| Other features | |
| Number of connectors | 4 |
| Material | Composite |