RAM Mounts RAM-GDS-DOCK-V3BU mobile device dock station Tablet/Smartphone Black, Green
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCK-V3BU
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, GDS DOCKING CUP FOR TABLET VEHICLE DOCKS |
RAM-GDS-DOCK-V3BU |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product colour | Black, Green |
| Material | Composite |
| Power | |
| Power source type | USB |
| DC output current | 1.5 A |
| DC input voltage | 5 - 12 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.17 oz (90 g) |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |