RAM Mounts RAM-HOL-TAB-SMU holder Passive holder Tablet/UMPC Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB-SMU
- EAN: 7934429314208
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, UNPKD RAM TAB-TITE KIT SMALL TABLETS |
RAM-HOL-TAB-SMU |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 1 Apple iPad mini 2 Apple iPad mini 3 Apple iPad mini 4 Most 7" (17,78 cm) |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum device width | 5.31" (13.5 cm) |
| Minimum device depth | 0.125" (3.17 mm) |
| Maximum device depth | 1.06" (2.69 cm) |
| Minimum device height | 5" (12.7 cm) |
| Maximum device height | 9.61" (24.4 cm) |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |