RAM Mounts RAM-HOL-TAB12U holder Passive holder Tablet/UMPC Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB12U
- EAN: 7934429397614
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, TAB-TITE UNIVERSAL SPRING LOADED HOLDER FOR 8" TABLETS WITH CASE RAM-HOL-TAB12U COMPATIBLE WITH RAM B 1" AND C 1.5" SIZE ROUND BALL BASES |
RAM-HOL-TAB12U |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 5.04" (12.8 cm) |
| Maximum device width | 5.67" (14.4 cm) |
| Minimum device depth | 0.13" (3.3 mm) |
| Maximum device depth | 1" (2.54 cm) |
| Minimum device height | 7.01" (17.8 cm) |
| Maximum device height | 9.49" (24.1 cm) |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |