RAM Mounts RAM-HOL-TAB17U holder Passive holder Mobile phone/Smartphone Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB17U
- EAN: 7934429412140
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, RAM-HOL-TAB17U TAB-TITE TABLET HOLDER FOR APPLE IPAD GEN 1-4 WITH CASE + MORE COMPATIBLE WITH RAM B 1" AND C 1.5" SIZE ROUND BALL BASES |
RAM-HOL-TAB17U |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 10" |
| Minimum device width | 6.38" (16.2 cm) |
| Maximum device width | 8.27" (21 cm) |
| Minimum device depth | 0.13" (3.3 mm) |
| Maximum device depth | 1.1" (2.79 cm) |
| Minimum device height | 9.49" (24.1 cm) |
| Maximum device height | 11.8" (29.9 cm) |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |