RAM Mounts RAM-HOL-TAB20U holder Tablet/UMPC Black Passive holder
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB20U
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, UNPKD RAM TAB-TITE IPAD AIR W CASE |
RAM-HOL-TAB20U |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 6.54" (16.6 cm) |
| Maximum device width | 7.44" (18.9 cm) |
| Minimum device depth | 0.299" (7.6 mm) |
| Maximum device depth | 0.874" (2.22 cm) |
| Minimum device height | 9.49" (24.1 cm) |
| Maximum device height | 12.1" (30.8 cm) |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10.4 oz (295 g) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pcs |