Tripp Lite CT120 battery tester Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: CT120
- EAN: 0037332116345 0815886012807 03 ...6012807 0373321163458more
Offer details
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332116342 |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.5" (38.1 mm) |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Height | 3" (76.2 mm) |
| Depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package width | 1.8" (45.7 mm) |
| Package depth | 4" (101.6 mm) |
| Package height | 4.8" (121.9 mm) |
| Package weight | 3.17 oz (90 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 1.8" (45.7 mm) |
| Package depth | 4" (101.6 mm) |
| Package height | 4.8" (121.9 mm) |
| Package weight | 3.17 oz (90 g) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case width | 7.8" (198.1 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 2.4 lbs (1.09 kg) |
| Master (outer) case length | 11.7" (297.2 mm) |
| Master (outer) case height | 5.9" (149.9 mm) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332116342 |