Tripp Lite EZA-100-P coaxial cable 1181.1" (30 m) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: EZA-100-P
- EAN: 0037332153203 0373321532032
Offer details
Related Products
Description
Eliminates the need to field terminate VGA connectors
Detachable, screw-on connectors
Plenum-rated jacket complies to local fire codes
At a diameter of 7/8 in., it makes pulling long cables fast and easy
Protects entire cable from strain, dirt, debris and damage
Choose from a variety of connector combinations for the perfect fit
Available in 35-ft. (10.67 m), 50-ft. (15.24 m) and 100-ft. (30.5 m) lengths, both PVC and Plenum rated
Supports Video and Audio pass through depending on end kit used
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1181.1" (30 m) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 9.9 lbs (4.49 kg) |
| Cable length | 1181.1" (30 m) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 14" (355.6 mm) |
| Package height | 17" (431.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 9.9 lbs (4.49 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 14" (355.6 mm) |
| Package height | 17" (431.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 9.9 lbs (4.49 kg) |
| Outer carton | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332153200 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 50.9 lbs (23.1 kg) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 14" (355.6 mm) |
| Master (outer) case length | 14" (355.6 mm) |
| Master (outer) case height | 10" (254 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332153200 |