Tripp Lite IBLOK2-0 surge protector Black, Gray 2 AC outlet(s) 120 V
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: IBLOK2-0
- EAN: 0031113015599 0151903685181
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Surge energy rating | 1410 J |
| AC outlets quantity | 2 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Clamping voltage | 140 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Ports & interfaces | |
| Cordless | Yes |
| Features | |
| EMI/RFI noise filtering | Yes |
| EMI/RFI noise filtering | 80 dB |
| Product colour | Black, Gray |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.52" (64 mm) |
| Depth | 2.52" (64 mm) |
| Height | 4.02" (102 mm) |
| Other features | |
| Cable (Coax) protection | No |
| Telephone line protection | No |
| Network line protection | No |