Tripp Lite LS604WM surge protector White 4 AC outlet(s) 72" (1.83 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: LS604WM
- EAN: 0373320402688 0037332040268
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Surge energy rating | 720 J |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Features | |
| Country of origin | Taiwan |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.27 lbs (3.75 kg) |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Packaging data | |
| Package weight | 8.6 lbs (3.9 kg) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package depth | 9.5" (241.3 mm) |
| Package height | 4.5" (114.3 mm) |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 10.8" (274.3 mm) |
| Master (outer) case length | 16.7" (424.2 mm) |
| Master (outer) case height | 15" (381 mm) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332040265 |
| Master (outer) case gross weight | 53.1 lbs (24.1 kg) |