Tripp Lite MT-6PLUS surge protector
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: MT-6PLUS
- EAN: 0037332010681 0373320106814
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.53 lbs (1.6 kg) |
| Width | 12.5" (317.5 mm) |
| Depth | 9.53" (242.1 mm) |
| Height | 1.7" (43.2 mm) |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.59 lbs (1.63 kg) |
| Package width | 11.8" (299.7 mm) |
| Package depth | 12.5" (317.5 mm) |
| Package height | 2.25" (57.2 mm) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 12.8" (325.1 mm) |
| Master (outer) case length | 15.3" (388.6 mm) |
| Master (outer) case height | 14" (355.6 mm) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332010688 |
| Master (outer) case gross weight | 23.8 lbs (10.8 kg) |