Tripp Lite N042-001-04-WH wall plate/switch cover White
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N042-001-04-WH
- EAN: 0037332174246 0373321742462
Offer details
Trade Prices
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Brand compatibility | Any brand |
| Socket type | Keystone module |
| Sockets quantity | 4 |
| Product design | Conventional |
| Certification | TAA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.75" (69.8 mm) |
| Height | 4.5" (114.3 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 7.9" (200.7 mm) |
| Master (outer) case length | 0.5" (12.7 mm) |
| Master (outer) case height | 11" (279.4 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 11.6 oz (330 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | Taiwan |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332174243 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |