Tripp Lite P013-003 power cable Black 35.8" (0.91 m) NEMA 5-15P C5 coupler
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P013-003
- EAN: 0373321859078
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C5 coupler |
| Connector 1 | NEMA 5-15P |
| Cable length | 35.8" (0.91 m) |
| Features | |
| Connector 2 | C5 coupler |
| Connector 1 | NEMA 5-15P |
| Cable length | 35.8" (0.91 m) |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 0.748" (19 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Technical details | |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332185904 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 0.748" (19 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 2.4 lbs (1.09 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 13.8" (350 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332185904 |
| Other features | |
| Country of origin | Vietnam |