Tripp Lite P156-000 cable gender changer DB25M
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P156-000
- EAN: 0373320118008 0037332011800
Offer details
Related Products
Description
Compact gender changer
Gold plated contacts and connectors for superior conductivity
DB25 male to DB25 male
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | DB25M |
| Connector 1 | DB25M |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Packaging data | |
| Package width | 4" (101.6 mm) |
| Package height | 0.0512" (1.3 mm) |
| Package depth | 6.5" (165.1 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Performance | |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 8.11 oz (230 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 4.2" (106.7 mm) |
| Master (outer) case length | 6.1" (154.9 mm) |
| Master (outer) case height | 0.5" (12.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332011807 |
| Harmonized System (HS) code | 8536.69.8000 |