Tripp Lite P312-001-2RA audio cable 11.8" (0.3 m) 3.5mm Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P312-001-2RA
- EAN: 0373321839582
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 11.8" (0.3 m) |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 9.75" (247.6 mm) |
| Package height | 0.252" (6.4 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 9.75" (247.6 mm) |
| Package height | 0.252" (6.4 mm) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 5.29 oz (150 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 10" (254 mm) |
| Master (outer) case length | 11.7" (298.4 mm) |
| Master (outer) case height | 0.5" (12.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332183955 |