Tripp Lite P318-06N-FMM audio splitter Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P318-06N-FMM
- EAN: 0373321840304 0620660830429
Offer details
Related Products
Description
Use your headset on your computer or laptop with Skype, chat, and other VOIP applications
Molded cables with built-in strain relief
Constructed of 28AWG wire
Features a compact design perfect for tucking into your laptop bag when you're on the go
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | 2 x 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332184037 |
| Harmonized System (HS) code | 85176200 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package width | 9" (228.6 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 7" (177.8 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 12.7 oz (360 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 12" (304.8 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 10" (254 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176200 |