Tripp Lite P502-015-SM VGA cable 180.2" (4.58 m) VGA (D-Sub) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P502-015-SM
- EAN:
Offer details
Related Products
Description
Foil and braid shielding delivers reliable, error-free signal quality and protection from EMI/RFI line noise that can distort or destroy data. Molded HD15 male connectors with gold-plated contacts provide maximum conductivity and minimize data loss. Integral strain relief gives the cable extra flexibility, reduces stress, and helps the cable and connectors move freely without cracking.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 180.2" (4.58 m) |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 5.64 oz (160 g) |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332185928 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 5.64 oz (160 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 23.1 lbs (10.5 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 14.2" (360.7 mm) |
| Master (outer) case length | 14.1" (358.1 mm) |
| Master (outer) case height | 12.9" (327.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332185928 |