Tripp Lite P512-015 VGA cable 179.9" (4.57 m) VGA (D-Sub) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P512-015
- EAN: 0037332182494 0662698572599 03 ...8572599 0373321824946more
Offer details
Related Products
Description
For use with monitors with resolutions up to 640 x 480. For higher resolution monitors, see P502-015.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 179.9" (4.57 m) |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum resolution | 640 x 480 pixels |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.11 oz (230 g) |
| Package width | 5.8" (147.3 mm) |
| Package depth | 6.6" (167.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 5.8" (147.3 mm) |
| Package depth | 6.6" (167.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Other features | |
| Width | 5.8" (147.3 mm) |
| Height | 0.5" (12.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182491 |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 5 lbs (2.27 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 14.5" (368.3 mm) |
| Master (outer) case length | 15.5" (393.7 mm) |
| Master (outer) case height | 2.5" (63.5 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182491 |