Tripp Lite P560-001 DVI cable 11.8" (0.3 m) DVI-D Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P560-001
- EAN: 0037332181244 0044111252743 03 ...1252743 0373321812448more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 11.8" (0.3 m) |
| Connector 1 | DVI-D |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Connector gender | Male/Male |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.88 oz (110 g) |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 10" (254 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 10" (254 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332181241 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Width | 8" (203.2 mm) |
| Height | 10" (254 mm) |
| Depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 2.54 lbs (1.15 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 14" (355.6 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 17" (431.8 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332181241 |