Tripp Lite P560-015-DLI DVI cable 179.9" (4.57 m) DVI-I Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P560-015-DLI
- EAN:
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 179.9" (4.57 m) |
| Connector 1 | DVI-I |
| Connector 2 | DVI-I |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Dual Link DVI | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 10" (254 mm) |
| Package weight | 17.3 oz (490 g) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 10" (254 mm) |
| Package weight | 17.3 oz (490 g) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332185973 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 34 lbs (15.4 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 14.3" (363.2 mm) |
| Master (outer) case length | 14.2" (360.7 mm) |
| Master (outer) case height | 12.9" (327.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332185973 |