Tripp Lite P571-003-MINI HDMI cable 39.4" (1 m) HDMI Type C (Mini) HDMI Type A (Standard) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P571-003-MINI
- EAN: 0037332175595 0796594746683 00 ...4746683 0087944671886 0373321755950more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | HDMI Type C (Mini) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.201" (5.1 mm) |
| Package height | 8.5" (215.9 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.201" (5.1 mm) |
| Package height | 8.5" (215.9 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Width | 7" (177.8 mm) |
| Height | 8.5" (215.9 mm) |
| Depth | 0.201" (5.1 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332175592 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 7.01 lbs (3.18 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 9.9" (251.5 mm) |
| Master (outer) case length | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case height | 6.1" (154.9 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332175592 |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |