Tripp Lite P571-010-MINI HDMI cable 120.1" (3.05 m) HDMI Type C (Mini) HDMI Type A (Standard) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P571-010-MINI
- EAN: 0037332186089
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 120.1" (3.05 m) |
| Connector 1 | HDMI Type C (Mini) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332186086 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 3.13 lbs (1.42 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 16" (406.4 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 17" (431.8 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332186086 |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |